Аналізатор спектру використовується для вимірювання амплітуди, а також відображення електричних сигналів залежно від частоти.
Увага! Можливе безкоштовне встановлення спеціалізованої прошивки tinySA Ultra для ведення радіоелектронної розвідки (прошивка ЗСУ) – при проходженні додаткової верифікації.
Такий прилад може бути корисним, якщо вам необхідно зрозуміти, на яких частотах працює той чи інший ВЧ-прилад. Яка амплітуда випромінюваного сигналу? Чи є гармоніки на виході передавача, який їхній рівень? За допомогою такого приладу радіоаматори можуть проводити швидкий аналіз ВЧ ефірної обстановки. Точно наводити ВЧ антени на джерело сигналів. Перевіряти правильність роботи РЧ-пристроїв. Також можливе визначення параметрів модуляції, вимірювання фазових шумів, вимірювання коефіцієнта шуму, вимірювання гармонійних та не гармонійних спотворень тощо.
Вбудований АКБ – 5000 mAh.
Портативний аналізатор спектру tinySA Ultra Plus оснащений 4,0-дюймовим резистивним сенсорним кольоровим дисплеєм, який відображає повний діапазон частот при 450 точках сканування, і має в комплекті акумуляторну батарею, що забезпечує до двох годин роботи в портативному режимі. Крім того, аналізатор має два різні режими: нормальний режим та ультрарежим. TinySA Ultra має безліч вбудованих опцій налаштування, таких як смуговий фільтр, що перемикається, і ступінчастий вхідний атенюатор. Важливо пам'ятати, що максимальний вхідний рівень tinySA Plus становить +6 дБм. Якщо ви не впевнені у рівні вхідного сигналу, рекомендується використовувати атенюатор.
Коли tinySA Ultra не використовується як аналізатор спектру, його можна також використовувати як генератор сигналів синусоїдальної або прямокутної форми.
Управління представлене вимикачем живлення, світлодіодом і джойстиком-кнопкою, що коливається. Найзручніше керувати аналізатором через сенсорний екран, але якщо вам це раптом незручно, то можна обійтися і «гойдалкою».
Аналізатор може повністю управлятися з ПК через USB-кабель. Він також оснащений автоматичною самодіагностикою та автокалібруванням, використовуючи вбудований генератор сигналів.
Перше, що слід зробити після включення, це самокалібрування. З'єднуємо комплектний кабель порти приладу. Потім заходимо до пункту меню CONFIG -> SELF TEST. Якщо все добре, то йдемо в меню LEVEL CAL і, скинувши калібрування, проводимо його від 100кГц до 7.3ГГц, або вище 7.3ГГц, залежно від завдань. Для калібрування вище 7.3ГГц потрібний окремий генератор.
Режим Ultra вимкнено за умовчанням, але його можна увімкнути за допомогою команди CONFIG/MORE/ENABLE ULTRA, використовуючи код 4321 як код розблокування.
У нормальному НЧ режимі (0.1 - 900 МГц) ФНЧ на вході аналізатора забезпечує відсутність дзеркальних і уражених частот, але при цьому він обмежує і максимальні частоти, що використовуються. Коли ФНЧ відключається, перший змішувач можна використовувати для вимірювання на НВЧ (від 900 МГц і вище), але при цьому у спектрі можлива поява різних побічних продуктів роботи змішувача. Тобто прилад страждатиме від уражених частот. Використовуючи спеціальний алгоритм, що вимагає багаторазових вимірювань на різних частотах, подібний до того, що використовується в USB-аналізаторах спектру Signal Hound, можна прибрати більшу частину цих дзеркалок, вимірювати сигнали, що присутні в спектрі безперервно, так щоб їх можна було виміряти кілька разів. Дуже короткі або складні сигнали, а також широкосмугові сигнали (ширше 1 МГц), швидше за все, будуть вирізані алгоритмом як потенційні дзеркалки та паразитні випромінювання при скануванні спектра.
У режимі Ultra вхідний ФНЧ автоматично включається для всіх частот у межах смуги пропускання ФНЧ (до 750 МГц). Для більш високих частот ФНЧ вимикатиметься, і вимірювання буде повільніше через алгоритм, який проводить кілька вимірювань у діапазоні, що необхідно для усунення дзеркалок та паразитних перешкод.
Разом з алгоритмом усунення дзеркалок та інших побічних ефектів також можна застосувати зовнішній преселектор, який пропустить лише обмежену смугу частот. Приклад такого преселектора є антена з обмеженою смугою пропускання. Наприклад, використовуючи антену на діапазон Wi-Fi (2.4 ГГц), можна усунути більшість побічних та дзеркальних каналів, також такий преселектор допоможе прискорити вимірювання, щоб побачити зайнятість діапазону Wi-Fi.
При відключеному вхідному ФНЧ сигнал з гетеродина (LO) буде більше просочуватися на ВЧ вхід. Можлива поява сигналів із рівнем до -10 dBm. Під час звичайних вимірювань це не повинно бути проблемою, але може вплинути на дуже чутливий ланцюг, підключений до ВЧ-входу.
Максимальна вхідна частота в режимі Ultra обмежена 12 ГГц (у режимі HARMONIC 3 за замовчуванням) або 20 ГГц (в режимі HARMONIC 5), але максимальна частота для більш-менш точних вимірів становить 7 ГГц. Чутливість знижується зі збільшенням частоти і приблизно на 10 dB нижче 2,5 ГГц та на 25 dB нижче 5,3 ГГц. Таблиця поправок на вхід коригує зниження чутливості до 7 ГГц. Понад 7 ГГц частотно-залежна корекція відсутня, і чутливість швидко падає!
Повне сканування від 0 Гц до 6 ГГц із включеним алгоритмом усунення дзеркалок та паразитних перешкод займає майже 14 секунд!
Увімкнення режиму Ultra не впливає на вимірювання нижче частоти 900 МГц, тому після включення режиму Ultra немає особливих причин відключати його, але при необхідності це можна зробити за допомогою тієї ж команди CONFIG/MORE/ENABLE ULTRA.
Головні недоліки вимірювань в ультра режимі:
Режим Ultra вимкнено за замовчуванням, але його можна увімкнути за допомогою команди CONFIG/MORE/ENABLE ULTRA, використовуючи код 4321 як код розблокування. Іноді оновлення FW може вимагати повторного увімкнення. Включаючи ультра-режим, ви підтверджуєте, що розумієте та погоджуєтесь з обмеженнями ультра-режиму.
Для того щоб зрозуміти, який рівень буде безпечним для приладу, слід розібратися з dB-лами. Розрахувати dB легко.
Вихідна потужність передавача:
Для найкращого вимірювання гармонік на виході передавачів вхідний рівень ТinySA має знаходитися в діапазоні від -20 dBm до -10 dBm.
Ефективна частота МШУ: 1 MHz-7.3 GHz
Підбір атенюатора для роботи з передавачами безпосередньо:
Найправильнішим варіантом буде ЗАВЖДИ використовувати атенюатор 30 dB, підключений до TinySA. Плюс використовувати додаткові атенюатори для зменшення вихідного сигналу передавача до цільового вхідного рівня цього атенюатора на 30 dB, тобто +10 dBm.
На відміну від NanoVNA, TinySA Ultra набагато дружелюбніший до користувача в плані інтерфейсу. Великий екран та інтуїтивне меню дозволяють не використовувати ПК у роботі. Але якщо вам необхідно отримати красиву картинку на екрані, то TinySA можна з'єднати з ПК за допомогою кабелю USB і запустити програму tinySA–APP.
У комплект поставки аналізатора tinySA Ultra Plus входить:
Вбудована АКБ | Так |
Діапазон частот | до 10 000 Мгц |
ВЧ роз'єм | SMA Female |
Бренди | Zeenko |
Для Дронів | Рекомендовано для Дронів |
Країна виробник | Китай |
Тип роз'єму | SMA female |
Гарантія | 1 місяць |
Колір | серый |
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Прошивки для TinySA Ultra виходять регулярно і завантажити їх можна на сайті автора. Ось тут
У принципі, якщо пристрій у вас працює нормально, оновлювати прошивку великого сенсу немає. Однак якщо у вас, як і в мене сверблять руки щось прошити, то скачуйте всі файли за посиланням і дотримуйтесь інструкцій нижче.